Implanty

Oferujemy Państwu implanty najwyższej jakości takich firm jak;XiVE ,Ankylos,Implant Direct, Osteoplant i innych.
Jesteśmy autoryzowanym gabinetem firmy implantologicznej Dentsply Implants.

Gabinety Stomatologiczne RADUS posiadają już 15 letnie doświadczenie w dziedzinie implantologii. W przeciągu tych lat, wielu pacjentów z powodzeniem cieszy się “nowymi zębami”, umocowanymi na implantach. Obecnie stosujemy nowe generacje implantów ,tak aby zapewnić pacjentom najwyższy standard usług.

Co to jest implant?

Jest to sztuczny element, wszczepiony w miejscu braku zęba, zastępując jego korzeń. Implant wykonany jest z tytanu, ktory jest materiałem obojętmyn dla naszego organizmu i nie dającym żadnych uczuleń. Dopiero po okresie integracji implantu z kością, na jego powierzchni umocowuje się odbudowę protetyczną tj.sztuczny ząb.

Ryzyko

Czy istnieje jakieś ryzyko związane z wszczepieniem implantów?
Wszczepienie implantu jest drobnym zabiegiem chirurgicznym. Komplikacje jak na przykład obrażenia nerwów czy naczyń krwionośnych są oczywiście możliwe, jednak obecnie, biorą c pod uwagę szerokie możliwości w diagnozowaniu i planowaniu, są one bardzo mało prawdopodobne. Jeśli implant jest umieszczany przez wykwalifikowanego implantologa, ryzyko nie jest większe niż w przypadku usuwania zęba mądrości. Bardzo mało prawdopodobna jest także nagła reakcja odrzucenia całkowicie wygojonego implantu. Jednakże w niektórych przypadkach kość może nie trzymać implantu wystarczają co mocno. W takich wypadkach, ze względu na problemy z obciążeniem, będzie konieczne usunięcie implantu pod znieczuleniem miejscowym. Najczęściej możliwe jest wstawienie nowego implantu podczas tego samego zabiegu. 

A jeśli implant zostaje zainfekowany? Infekcje wywoływane przez bakterie i wykryte odpowiednio wcześnie mogą zostać z sukcesem wyleczone. Jeśli regularnie uczęszczasz na wizyty kontrolne i dbasz o zęby również w domu, jest bardzo mato prawdopodobne abyś doświadczył tego problemu.

Rozrusznik serc

Czy implanty mogą mieć wpływ na mój stymulator serca?

Nie. Implanty nie powodują efektu elektromagnetycznego, a zatem nie wpływają w żaden sposób na działanie Twojego rozrusznika.

Praca

Kiedy mogę wrócić do pracy?

Lekarz prawdopodobnie wystawi Ci zwolnienie z pracy na kilka najbliższych dni. Jednakże już następnego dnia po zabiegu będziesz mógł normalnie funkcjonować, a kilka dni później wrócić do pracy. Czy jest jeszcze coś czym powinienem się martwic?

Krótko mówią c: nie. Myśl o implantach jak o naturalnym elemencie swojego organizmu. Możesz uprawiać sport, rozmawiać, jeść, śmiać się i żyć jak gdyby nigdy nic się nie wydarzyło. Nie ma żadnej różnicy pomiędzy implantami a twoimi naturalnymi zębami.

Przeszczep kości

Kiedy niezbędny jest przeszczep kości?

Jeżeli w szczęce nie ma żadnych zębów i nie jest ona przez długi okres odpowiednio obciążona, kość ulega stopniowemu zanikowi. Jest to podobny proces jak w przypadku mięśni, które ulegają zanikowi gdy nie są używane. Kość może także zostać uszkodzona przez bakterie. Odnosi się to do zapalenia przyzębia, znanego jako paradontoza – choroba zapalna ozębnej. Jeśli kość jest osłabiona lub cienka i implant nie może być w niej umieszczony, dentysta zaleci przeszczep kości.

Tkanka kostna zostaje wtedy zrekonstruowana z pochodzącej z tego samego ustroju kości lub też z materiału zastępczego, tak bezboleśnie jak to jest tylko możliwe. Często korzysta się z mieszanki kości autogennej i materiału kościozastępczego. Przeszczepiany materiał jest układany warstwowo bezpośrednio na kości i stopniowo zamieniany przez organizm na silną substancję kostną .

Tą metodą kość może zostać poszerzona lub uniesiona. W bocznym odcinku górnej szczęki kość jest zazwyczaj unoszona procedurą tzw. podniesienia zatoki (sinus lift). Zapobiega to wystawaniu części implantu do zatoki szczękowej. Przeszczep kości może być również dokonany podczas wszczepiania implantu. Jednak w niektórych przypadkach może być wymagana oddzielna procedura.

Piękne

Potrzebuję jedynie kilku implantów, ale chciałbym także aby wszystkie moje zęby byty bielsze i wyglądały bardziej atrakcyjnie. Co w takim przypadku może zrobić dentysta?

Dentysta może wielokrotnie wybielać ciemniejsze zęby. Nieatrakcyjnie wyglądają ce zęby przednie mogą zostać pokryte kompozytem lub cienką ceramiką w postaci licówek. Korony na implantach mogą być jaśniejsze od początku oraz ich kształt może być odpowiednio zmodyfikowany. Zapytaj swojego dentystę. Lekarz może Ci zaoferować rozwiązanie niemal każdego problemu.

Profilaktyka

W jaki sposób powinienem dbać o zęby na implantach?

Zęby oparte na implantach nie tylko wyglądają jak naturalne zęby, ale mogą być również w prosty sposób czyszczone za pomocą szczoteczki do zębów – włączają c w to szczoteczkę elektryczną – oraz pasty. Podczas czyszczenia należy zwrócić szczególną uwagę na okolice pomiędzy zębami a dziąsłem.

 

Obszary te są kolonizowane przez bakterie, które atakują c dziąsła po pewnym czasie mogą również zaatakować kość wokół implantu. Można temu zapobiec używają c nici dentystycznej lub małych szczoteczek czyszczących przestrzenie między zębami. Dodatkowo, w regularnych odstępach czasu – co trzy miesiące powinieneś spotkać się ze swoim stomatologiem na profesjonalne oczyszczanie zębów.

Pozwoli to na usunięcie osadu nazębnego i Twoje zęby będą znów wyglądać jak nowe. To jest tego warte.

Palenie

Czy implanty są wskazane dla osób palących?

Palenie może skrócić długoterminowe przetrwanie implantu. Omów ten problem ze swoim dentystą . Lekarz może ocenić jakie jest ryzyko w Twoim przypadku.

Procedura jednodniowa

Czy wszczepienie implantu jest naprawdę procedurą jednodniową ?

Tak. Lekarz implantolog, który pracuje w sposób atraumatyczny i bezpieczny, może wprowadzić wiele implantów podczas jednej wizyty. Zabieg jest przeprowadzany sprawnie i bez bólu.

Noc

Czy muszę zdejmować protezę opartą na implantach na noc?

Klasyczne protezy powinny być zdejmowane na noc, ponieważ podczas snu mogą poluzować się i blokować gardło lub drogi oddechowe.

Proteza oparta na implantach jest przymocowana i może pozostać na miejscu również w nocy, nie stwarzają c żadnego niebezpieczeństwa. Twój dentysta doradzi Ci co powinieneś zrobić. Musisz tylko zapytać.

Natychmiastowe wszczepienie implantu

Czy implanty mogą zostać wszczepione natychmiast po usunięciu zębów?

Tak, obecnie zdarza się to bardzo często. Implant zostaje umieszczony w świeżej ranie, zaraz po usunięciu zęba. Nazywa się to natychmiastowym wszczepieniem implantu (nie mylić z natychmiastowym obciążeniem implantów).

Materiały

Z jakiego materiału są zrobione implanty?

Implanty Friadent są zrobione z czystego tytanu do zastosowań chirurgicznych. Materiał ten okazał się tak dobry, że obecnie jest z niego zrobionych 99 procent wszystkich systemów implantologicznych.

Jest on niezwykle trwały i bardzo kompatybilny z organizmem, przez co łatwo integruje się z tkanką kostną . Przez wiele dziesięcioleci pozytywne cechy tytanu zostały potwierdzone nie tylko w stomatologii, ale także w innych obszarach medycyny, jak np. protezy stawów.

Srebrnoszary kolor tytanu nie jest wadą , ponieważ implanty podobnie jak naturalne korzenie zębów znajdują się w kości i są niewidoczne. Przez pewien czas dostępne byty także białe implanty ceramiczne. Pierwsze pokolenie ceramiki stosowanej do ich wykonania byto jednak niewystarczająco mocne, aby stanowić poważną konkurencję dla tytanu.

Obecnie ceramiczne implanty są robione z niezwykle wytrzymałego tlenku cyrkonu i ciągle znajdują się w fazie testowania. Tytan nadal jest złotym standardem wśród materiałów implantologicznych.

Leki

Czy są możliwe jakieś interakcje z innymi lekami?

Jest to możliwe w przypadku niektórych leków. Na przykład kortyzon może zmieniać metabolizm i system immunologiczny organizmu, co może skutkować problemami z gojeniem. Leki antykoagulacyjne mogą z kolei powodować poważne krwotoki podczas zabiegu wszczepiania implantu. Jeżeli przyjmujesz regularnie jakieś leki, powinieneś koniecznie omówić tę sprawę ze swoim lekarzem.

Konsultacja

W jaki sposób mogę przygotować się do konsultacji?

Powinieneś być dokładnie poinformowany jeszcze przed konsultacją . Ta broszura zawiera wszystkie najważniejsze, podstawowe informacje, które powinieneś wiedzieć. Powinieneś jednak skorzystać również z konsultacji, aby zadać lekarzowi swoje pytania.

Najlepiej jeśli sporządzisz sobie listę takich pytań przed konsultacją , abyś niczego nie zapomniał. Pamiętaj także aby poinformować swojego lekarza o innych chorobach czy lekach, które przyjmujesz regularnie.

Leczenie

Po jakim czasie i w jaki sposób na implantach są umieszczane zęby?

Przy prawidłowym procesie gojenia, czas po jakim implanty stają się całkowicie zintegrowane z kością szczęki wynosi: 6 miesięcy w przypadku szczęki górnej i 3 miesiące w przypadku żuchwy. Po tym okresie mogą być zamocowane nowe korony.

Lekarz odsłoni “główkę” implantu i tymczasowo przykręci do niej małą czapeczkę zwaną śrubą goją cą , aby dziąsło zostało prawidłowo ukształtowane. Po tym etapie pobierany jest wycisk. Jest on podstawą dla technika dentystycznego do wykonania uzupełnienia protetycznego w laboratorium.

Po dokładnym dopasowaniu koloru i przylegania, proteza jest bezpiecznie mocowana na implantach. Czy podczas leczenia i fazy gojenia nie będę miał zębów?

Nie. Jeśli przed rozpoczęciem leczenia posiadasz ruchomą protezę, będzie ona wymagała jedynie drobnego dopasowania aby można ją było używać. Jeśli nie posiadasz takiej protezy, brak zębowy może zostać przykryty protezą tymczasową wykonaną na czas gojenia. W niektórych okolicznościach może ona zostać przymocowana do implantów natychmiast. W przypadku takich długoterminowych czasowych protez istnieje wiele wyszukanych rozwiązań, które sprawią , że proteza będzie praktycznie nie do odróżnienia od Twoich naturalnych zębów i docelowych koron.

Jedzenie

Czy z protezą opartą na implantach mogę normalnie jeść i gryźć?

Niezależnie od tego, czy posiadasz opartą na implancie koronę, most czy protezę: będziesz mógł jeść, gryźć, rozmawiać i śmiać się tak jak dawniej. Proteza będzie silnie przymocowana do implantów tak, że będziesz mógł się z nią czuć całkowicie pewnie i bezpiecznie.

Koszt

Ile to będzie kosztować?

Koszt zależy od zakresu leczenia i liczby implantów. Ogólny kosztorys dla korony opartej na implancie włączają c w to opiekę medyczną i stomatologiczną waha się w granicach 6.000 do 8.000 złotych. Cena mostu opartego na implantach (dla trzech braków zębowych) będzie się zaczynać od 13.000 złotych, a pełna proteza całkowita oparta na 2 implantach od 14.000 złotych. Cały kosztorys obejmują cy pracę, czy inne koszty zostanie Ci przedstawiony przez Twojego lekarza jeszcze przed rozpoczęciem leczenia.

Jakość

Czy istnieją różnice w jakości pomiędzy implantami?

Podobnie jak w przypadku innych produktów wyróżniamy bardzo wysokiej jakości implanty i modele niższej jakości. Istnieją na przykład różnice w kształcie implantów, a w szczególności w rodzaju powierzchni.

Twój dentysta powinien Cię poinformować na temat właściwości implantu, którego używa. Zapytaj o długoterminowe doświadczenia i obserwacje. Zapytaj również o długoterminową dostępność elementów wymiennych, na wypadek gdyby Twoja proteza miałaby być w przyszłości odnawiana.

Dlaczego mogę ufać implantom Friadent?

Implanty Friadent stanowią najwyższej jakości produkty niemieckie, których projekt został oparty na wieloletnich badaniach i udokumentowanym doświadczeniu klinicznym.

Poczynając od zakupu surowego materiału, poprzez cały łańcuch produkcyjny implant jest poddawany wyjątkowo rygorystycznym standardom jakości. Zakres produktów obejmuje trzy systemy różniące się kształtem implantów. Implanty występują w różnych rozmiarach i długościach, tak aby dentysta mógł wybrać typ dokładnie dla Ciebie.

Wszystkie implanty są zrobione z czystego chirurgicznego tytanu i posiadają unikalną mikrostrukturę powierzchni, która aktywnie wspomaga proces gojenia kości. Wysoce zaawansowane właściwości powierzchni umożliwiają budowanie komórek kostnych bezpośrednio na implancie i kości oraz umożliwiają formowanie nowej kości.

Implanty Friadent oferują najlepsze warunki dla optymalnego gojenia oraz dla formowania trwałej i stabilnej bazy dla implantów. Systemy Friadent spełniają również wszystkie wymagania pod względem niezwykłych rozwiązań protetycznych.

I jeśli proteza zamocowana na implantach Friadent kiedykolwiek będzie musiała zostać wymieniona, możesz mieć pewność, że Twój dentysta dostanie wszystkie potrzebne elementy, nawet wiele lat później i niezależnie od tego w jakim miejscu na świecie się znajdujesz.

Czas trwania leczenia

Ile wizyt potrzeba do zamocowania moich nowych korzeni zębowych?

To zależy od zakresu i rodzaju leczenia. Na konsultację, podczas której lekarz odpowie na wszystkie Twoje pytania, wystarcza zazwyczaj jedna wizyta.

Następne spotkanie zostanie poświęcone wstępnym badaniom i planowaniu, a niedługo potem, również podczas jednej wizyty lekarz przeprowadzi operację wszczepiania nowych korzeni.

Podczas zabiegu, implantolog robi niewielkie nacięcie w dziąśle, w miejscu, w którym ma zostać umieszczony implant. Po wszczepieniu implantu nacięcie zostaje zaszyte. Jeden lub dwa dni po zabiegu konieczna jest wizyta kontrolna w celu sprawdzenia czy proces gojenia przebiega prawidłowo, a po dziesięciu dniach szwy zostają zdjęte. Teraz możesz czekać aż kość się zregeneruje w trakcie fazy gojenia bez konieczności dodatkowych zabiegów.

Cukrzyca

Czy mogę mieć wszczepiony implant jeżeli choruję na cukrzycę?

Tak, jednak twoja choroba musi być dokładnie kontrolowana. Niekontrolowana lub nie leczona cukrzyca może z przyczyn metabolicznych niekorzystnie wpływać na proces gojenia. W razie jakichkolwiek wątpliwości dentysta skonsultuje się z Twoim lekarzem.

Choroby

Czy są jakieś choroby, które uniemożliwiają wszczepienie implantu?

Właściwie nie. Jeżeli chorujesz na takie schorzenia jak: choroba układu krążenia, uszkodzenie nerki lub jeśli posiadasz tendencje do krwotoków czy masz uszkodzony system immunologiczny, powinieneś zawsze powiedzieć o tym swojemu lekarzowi.

W niektórych przypadkach efekty uboczne działania leków mogą wpływać na proces gojenia, dlatego też już podczas pierwszej konsultacji Twój dentysta powinien być poinformowany o wszystkich regularnie przyjmowanych przez Ciebie lekach. Dzięki temu lekarz doradzi Ci na temat wszystkich możliwych opcji leczenia i pomoże podjąć właściwą decyzję.

Alergia

Czy jest możliwe aby być uczulonym na implanty?


Implanty zębowe są dostępne na rynku od ponad 40 lat. Od tego momentu nie zarejestrowano żadnego przypadku uczulenia na tytanowe implanty. Tytan nie posiada żadnych składników mogących wywołać alergię i jest całkowicie neutralny w organizmie.

Z materiałów używanych na korony i mosty największą zgodność z organizmem wykazują materiały ceramiczne. Ryzyko wystąpienia alergii zmienia się jednak w przypadku metali i plastiku. Pozwól swojemu lekarzowi doradzić Ci jaki materiał jest dla Ciebie najlepszy.

Oferujemy Państwu implanty najwyższej jakości takich firm jak;XiVE ,Ankylos,Implant Direct, Osteoplant i innych.